Запитання та відповіді

Часто виникають питання про креслення шпаківні, на якій висоті його правильно закріпити, як часто чистити? Що відповісти … Де ви бачили, щоб природа створила будиночки для птахів за кресленнями. Таке здається просто неможливим! Також складно уявити, щоб всі вони були на одній висоті, і все розгорнуті в одну сторону з ухилом вперед. Можна дати лише загальні рекомендації.

Типові розміри в шпаківні:

– діаметр льотка (отвори). Впливає на розмір птаха, які зможуть в ньому оселитися. Маленькі птиці: для синиць і мухоловок, повзики, горихвосток і Воробйов вічко діаметром 30-35 мм, для шпаків, дятлів 45-50 мм.

– глибина – відстань від краю вічка до дна. Для маленьких птахів глибина 150 – 200 мм, для птахів побільше – від 200 мм. Відстань до даху не принципово.

– розміри дна для невеликих птахів (синиць, трясогузок, мухоловок, повзики) 100 х 100 мм, 120 х 120 мм. Для птахів побільше 150 х 150 мм ed-oesterreichische.at/.

Будиночки рекомендується розвішувати на стовбурі дерева, ближче до його кроні (3-5 м досить). Повертати вічко добре до сонця на південь, південний схід. Бажано зробити нахил вперед, в сторону вильоту (пташенятам легше буде вибиратися). Шпаківню можна прибити до неширокої дошці або до жердини на землі, а потім його закріплювати до стовбура дерева.

У природі птахи самостійно чистять свої житла. Шпаки дезенфікуют свої гнізда розсадою помідорів, гілочками полину. Синиці воліють знайти нове гніздо, тому синичник після виведення потомства бажано почистити.

З давніх-давен в селах шпаківні робили з підручних матеріалів. Параметри не хвилювали пернатих. Запитайте в селі, чистять чи там шпаківні? Турбот і без цього вистачає!

Тривалі спостереження показують, що ТАК! Ми багато років виготовляємо шпаківні і накопичили великий досвід спостереження. Зразки найнесподіваніших забарвлень розвішували у себе, дарували друзям і знайомим. Навіть не вистачало місць для розвішування і всюди на такі будиночки у птахів є попит, за них вони готові боротися з конкурентами. Зараз птиці освоїлися в нашому світі, і перестали боятися міського шуму і людей. Багато з них годуються навіть з рук.

Якщо у Вашому в будинку кішки, рекомендуємо повісити шпаківні вище, не встановлювати їх на зборах, в легкодоступних місцях, або використовувати антікошачьі шпаківні. Кішки підіймаються на висоту тільки з переляку. Їм дуже важко спускатися з дерев, іноді вони годинами сидять, поки їх не знімуть. А шпаківні на довгих палицях для них недосяжні. Кішки виходять на полювання на птахів, коли пернаті шукають корм на землі. Дійсною небезпекою для птахів є білки і ворони https://farmacie-romania.com/viagra-pentru-femei-pret/.

Птахам дійсно байдуже, як виглядає їх шпаківню. А ось людині немає. Створіть красу навколо себе – повісьте для пернатих будиночок, встановіть годівницю, регулярно підсипати, особливо в зимовий період, корм. Ви допоможете птахам вижити. Вони будуть Вам вдячні.

Load More